ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6525264
*
nr 652 5264
Spegel
1950/60-tal, höjd: 113
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2010
kl 19:50:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 06:41:46
1
400 kr
22/8 19:58:00
2
150 kr
23/8 12:36:49
3
400 kr
23/8 12:37:27
3
450 kr
23/8 13:14:09
1
750 kr
23/8 15:44:21
4
550 kr
23/8 15:45:05
4
650 kr
23/8 15:45:27
4
750 kr
23/8 15:46:04
4
800 kr
23/8 16:15:15
1
950 kr
23/8 19:44:11
5
900 kr
23/8 19:44:58
5
Vinnande bud
23/8 19:46:12
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 652 5264
Spegel
1950/60-tal, höjd: 113
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 06:41:46 | 1 | 400 kr |
22/8 19:58:00 | 2 | 150 kr |
23/8 12:36:49 | 3 | 400 kr |
23/8 12:37:27 | 3 | 450 kr |
23/8 13:14:09 | 1 | 750 kr |
23/8 15:44:21 | 4 | 550 kr |
23/8 15:45:05 | 4 | 650 kr |
23/8 15:45:27 | 4 | 750 kr |
23/8 15:46:04 | 4 | 800 kr |
23/8 16:15:15 | 1 | 950 kr |
23/8 19:44:11 | 5 | 900 kr |
23/8 19:44:58 | 5 | Vinnande bud |
23/8 19:46:12 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27